| Baiattt a întrebat:

Ce ii sugerati unui adolescent sa faca cand el pana la varsta de 18 ani a stat mai mult prin casa asta insemnand (nu prea a fost la petreceri, discoteci, excursii doar uneori si cu fetele aproape nu a discutat deloc) si a ajuns la varsta de 18 ani care vrea sa iasa in lume sa nu mai fie asa timid.

Deci dupa un trecut nu prea bun fara intamplari de povestit cum ar putea sa vorbeasca cu o fata? Deci el acum vrea sa faca tot ce nu a putut in trecut din cauza timiditatii.

Deci el acum vrea sa fie foarte sociabil sa-si gaseasca o prietena da nu stie cum sa inceapa.Adica merge la ele sau isi gaseste perechea dar ce discuta cu ea daca el nu are un trecut cu peripetii?

2 răspunsuri:
| ℓίίίgнт a răspuns:

Sincer.lasa-mi un mesaj cu id-ul tau pentru sfaturi, apoi. timiditatea se produce din cauza nesigurantei.Cand incepi o relatie,nu trebuie neaparat sa vorbesti despre trecut, prezentul conteaza, orice are un inceput.In legatura cu iesitul,lasa timiditatea calca`ti peste frica,trebuie sa-ti faci prieteni, sau prietene cu care vei iesi la cluburi, diferite petreceri pentru asta trebuie sa lasi la o parte aceasta timiditate si sa devii sociabil("Cu rusinea mori de foame") rolling on the floor. Sper ca te-am ajutat happy Bft kiss

| laury4ever a răspuns:

Timiditatea face parte din fiecare persoana, numai ca unii si-o arata altii nu. A fi timid nu e un lucru rau, si vb din perspectiva unei fete care acum daca as mai vedea vreun baiat timid as ramane uimita. Daca pana la 18 ani ai fost timp si vrei deodata sa scapi de asta si sa incepi sa iesi in lume ca sa zic asa.nu stiu cat de comod te-ai simiti. Nu esti obisnuit cu asta si probabil nici nu o sa iti placa foarte mult. Pentru a iesi cu o fata nu trebuie sa faci toate astea. Poti sa discuti orice cu fetele, insa faptele ar fi si mai bune, ca de palavragit suntem satule si nu cred ca ne intereseaza ce a facut baiatul in disocteca, cat de cool e si altele. Poti sa fii tu, si daca intr-adevar fata te place si tu pe ea o sa vezi cum subiectele vin de la sine. Nu uita nu trebuie sa vorbesti doar tu las`o si pe ea sa vorbeasca. Succes!