| Baiattt a întrebat:

Cum poate un adolescent care nu arata atat de bine si poate fi usor batjocorit din cauza asta sa treaca peste frica asta de a fi batjocorit oriunde merge.Deci el din cauza asta a refuzat sa nu prea mearga la multe petreceri excursii si mai ales sa se bage un seama cu fetele.
Si a trecut ceva timp pana s-a hotarat ca nu ii mai pasa daca va fi batjocorit sau nu stiu ce si sa faca ce nu a putut in trecut adica sa mearga la petreceri fara niciun dubiu sa vorbeasca cu fetele etc.
Si ca nu a petrecut mult timp cu prietenii si deloc cu fetele a ramas cam slab cu socializarea ( adica nu stie ce sa vorbeasca cu prietenii mai ales cu fetele)
Deci el vrea sa faca ce nu a facut in trecut si sa aiba o viata normala dar nu stie cum sa faca din cauza socializarii.

Deci ce ar trebui sa faca sa nu ii pese daca va fi batjocorit si sa incerce fara frica sa socializeze cu prietenii mai ales cu fetele.Cum sa faca sa treaca peste frica asta?!

2 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

HA?laughing,esti cam ciudat, in fine cred ca ar trebui sa te gandesti ca nu ai ce sa patesti, incearca sa gasesti un subiect comun de discuti cu fetele si citeste carti, ca-sa nu te mai exprimi ca bula, si in plus mai inveti si din carti cum sa te comporti, cauta "Elevul Dima dintr-a saptea " De mihail Drames si cultivate si tu.
Fi tu insuti! ceaao!
P.S. a si despre petreceri ce sa-ti zic, daca ai multi prieteni = multe petreceri!

| InjectabilTerror a răspuns:

Totul e sa ai incredere in tine. Si sa fii pozitiv.
Adica, daca spui k totul va iesi rau si te vei face de ras, asa se va intampla. Spune`ti in gand k totul va fi bine.
Si eu ma aflu in aceeasi situatie, dar la mine e mai greu pentru ca sunt fata. Iar daca esti baiat, nu trebuie sa crezi ca esti diferit.
La inceput ai scris k nu arati bine. Sii ce?`Nu esti primul și nici ultimul dp planeta.
Mult succes.