| Lolalol a întrebat:

Ce inaltime si ce greutate trebuie sa ai ca sa fi fotomodel? Eu am 1.65 si 52 kg. Credeti ca e bine?

Răspuns Câştigător
| Miriam90 a răspuns:

Am citit într-o revista unde era vorba despre o ședința de fotomodele sau ceva așa.scria ca trebuie sa ai înălțime peste 1, 60 (deci e in regula) si despre kg.cred ca si aia e bine. felicitări si mult succes in cariera!winking

5 răspunsuri:
| Ariyana a răspuns:

1,65 si vrei sa fii fotomodel? Tu ce intelegi prin fotomodel? Sunt niste diferente pe care trebuie sa le cunosti.
Model=alea care umbla pe scena si prezinta colectii.
Fotomodel=cele care pozeaza dar nu merg pe scena.
Un model trebuie sa aiba peste 1, 75.
Un fotomodel peste 1, 70.
Deci nu cred ca ai sanse si nici greutatea ta nu e de fotomodel.Majoritatea au cu 20 mai putin decat inaltimea.

| Lolalol explică (pentru Ariyana):

Ador sa fac poze si sunt foarte fotogenica. Vreau sa fiu fotomodel, nu model. Si cunosc fete care sunt fotomodele si nu au 1.70.

| Ariyana a răspuns:

Ok...cum crezi tu.Probabil ca in Romania ai sanse, dar in strainatate sigur nu te vor accepta.

| L3mon a răspuns:

Pai de obicei trebuie sa ai cu 10 kg mai putin ca inaltimea...=> la tine e foarte bine
daca tu esti cea din poza.du-te la modeling ai toate sansele sa ajungi undeva sus
FUNDA?

| 97grl a răspuns:

1,65 si 45 de kg.(1, 65. 65 - 20=45)pentru ca pentru. o greutate normala e cu -10 iar pentru model - 20