| 7775 a întrebat:

Ce înălțime trebuie să ai la 13 ani? Eu am 1.80m (180cm)

Răspuns Câştigător
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Sa fi sănătos și sa crești mare și sa te hrănești și sa mănânci sănătos sa ai grija de sufletul tău inima ta și sănătatea ta.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista un standard, depinzand strict de parintii tai, care ti-au dat din genetica lor.

Un copil poate creste foarte mult in prima parte a copilariei, pe tot parcursul ei dar lent, ori mai tarziu, spre 18 ani.
Tu te poti trezi ca la 15 ani ti se opreste cresterea si ai ajuns doar la 1.85m.
Asadar nu te stresa, ca nu se stie niciodata cat de inalt vei creste.
In orice caz, este mai bine sa fii un barbat inalt si foarte inalt, decat un pitic.

| dullcat a răspuns:

Gasesti tabele orientative pe google:
https://www.suntparinte.ro/......tate-copii

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu există o înălțime specifică.