| LolLzz a întrebat:

este normal ca la 13 ani sa am 70kg si 1.80m inaltime? si inca o intrebare: este ok 70kg la 1.80m?

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Estid estul de inalt la varsta ta, eu am aceiasi inaltime la 17 ani, dar ma rog sunt fata, asta nu conteaza. Dupa statistici esti perfect inaltimea-10 la tine e 70 de kg, acum depinde si cum arati, ai putea sa te apuci sa faci un sport ca sa iti modelezi corpul.Nu i ti fa griji de inaltime si eu eram extrem de complexata ca eram cu un cap mai inalta aproape de cat toti din scoala generala.
Esti inca tanar daca faci un spot o sa arati super mai ales ca esti inalt si nu o sa arati ca un sac cu muschi, o sa arati bine, acum nu e obligatoriu sa faci un sport anume, poti incerca si sala.

7 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Ah mai luat cu 5 cm inaltimelaughingda e destul de normal, eu am in jur de 1, 75 inaltime si 64 kg...

| Cosmin1I a răspuns:

70kg la 1.80 e cam la limita.un 75 era bun ..si sa ai atat la 13 ani este ceva ..nu e normal dar nici de rau nu cred ca este un Sfat:Baschet.

| Addicted2Music a răspuns:

1. Esti muuuult prea inalt/a pentru 13 ani..inaltimea normala la 13 ani este cuprinsa intre 1, 56 cm-1, 60 cm.
2. Cu kilogramele stai bine

| dracu14 a răspuns (pentru Addicted2Music):

1-56 si 1.60? cam atat aveam in clasa a5a straight face laughing

| Addicted2Music a răspuns (pentru dracu14):

Daca esti baiat, se intelege laughing dar eu am in clasa fete de 1, 75 care arata caraghios laughing

| iamyours a răspuns:

Wow!

| alexrtfghuijkol a răspuns:

Nu chiar.....insa nu trebuie sa iti fi rusine de corpul tau dar dimpotriva sa il pui in valoare ca de exemplu poti fi un bun jucator de basket s.m.d(e ok).