| davidutzu12 a întrebat:

Ce inseamn asta : "Organizatorul se obliga sa calculeze, sa retina si sa vireze impozitul datorat pentru veniturile obtinute de catre castigatori in conformitate cu Legea 571/2003 privind Codul Fiscal, orice alte obligatii de natura fiscala sau de orice alta natura, in legatura cu acestea, fiind in sarcina exclusiva a castigatorului."

3 răspunsuri:
| danutzu2004 a răspuns:

Adica cel care a organizat concursul, in momentul in care iti inmaneaza premiul sa zicem de 1000 de lei calculeaza si scade din 1000 lei impozitul pe castig pe care tu trebuie sa il dai statului conform legii in care se incadreaza, si il si depune la finante in numele tau. Iar daca tu ca si castigator mai trebuie sa platesti ceva catre stat sau ai datorii catre finante este problema ta pe care trebuie sa o rezolvi singur.

| davidutzu12 explică (pentru danutzu2004):

Si daca premiul este un obiect? Trebuie sa platesc ceva?

| danutzu2004 a răspuns (pentru davidutzu12):

Asta nu mai stiu cum trebuie facut. Cel mai bine e sa intrebi organizatorul. Salut