| Raluka_Mocanu_1999 a întrebat:

Ce inseamna cand ai o relatie de scurta durata?

Răspuns Câştigător
| FaraNume2 a răspuns:

A avea o relatie de scurta durata insemna,dupa parerea mea,ca nu ai simtit nimic pentru partenerul tau,ca ai fost cu el doar ca sa nu fii singura,doar ca sa iti satisfaci anumite placeri(aici ma refer la toate felurile,nu neparat sex),doar ca sa mai auzi vorbindu-ti intr-un mod aparte,ceva de care iti era si dor dar de care te plictisesti dupa scurt timp si astfel relatia se duce dracu. Daca ai avut cumva o astfel de relatie,si poate vei mai avea, eu zic sa alegi persoane care urmaresc acelasi lucru ca si tine pentru ca, altfel, s-ar putea sa rupi o inima, si poate ca acea persoana o sa-si schimbe radical viata.In fine, ai grija de tine si la ceea ce faci.Te pup kiss

7 răspunsuri:
| Sofia08 a răspuns:

Nu a fost una de succes.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu înseamnă nimic.
Nu a fost să fie şi atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te doare-n cur de partener si stai cu el doar de dragul de a nu fi singura. Chestiile astea nu tin deci sunt relatii de scurta durata.

| PsiholoagaTPU a răspuns:

Adică dacă durează mai puțin de câteva luni, fără implicare emoțională de obicei.

| Paula168 a răspuns:

Ca ceva nu a mers, sau ca nu v-ati iubit si pur si simplu a fost doar asa de chestie, sau ca unul dintre voi a facut un pas gresit.

| jhssa a răspuns:

Atunci cand te freci! dureaza putin, logic nu?!

| Junyor36 a răspuns:

Inseamna ca nu va iubiti, sau nu sunteti destul de maturi sa va intelegi trebuie sa comunicatii sa aveti incredere, trebuie sa inveti sa apreciezi pe cineva.Esti mica nu trebuie sa ai de pe acum relatii de lunga durata, daca poti avea inseamna ca esti matura si va iubitii. :*