| Lucas_8044 a întrebat:

Exista o relatie frumoasa intre doua persoane fara ca sa se certe niciodata? Sau acest moment e de scurta durata?

7 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Eu consider că cele mai bune prietenii, relații, sunt acelea în care există și puține certuri.Pentru că nu poți să fi de acord cu tot ce zice partenerul/partenera, trebuia să ai un cuvânt de spus.Este o vorbă, și cei mai buni prieteni se ceartă, este și ciudat să socializezi cu o persoană care o iubești mult și să nu vă fi certat niciodată.

Răspuns utilizator avertizat
| INeverStopLoving a răspuns:

Exista insa totul depinde de cei 2 parteneri. Daca apare o problema intre ei 2 si pot discuta acea problema fara sa se ridice tonul si jigniri dintr-o parte si alta, pot sa zic ca exista relatie fara certuri. Insa asta depinde doar de cuplu. Si mai conteaza ca cuplul sa nu permita ca cei din jur sa se bage intre ei 2, indiferent daca este vorba despre parinti, prieteni apropiati, rude etc. Si inca ceva foarte important: atunci cand a aparut o problema, conteaza sa nu o dezbateti cat e kalda (preferabil cand se calmeaza spiritele si cand voi ganditi logic si la rece) si nerecomandat sa va certati in public (pentru ca nu trebuie toata lumea sa va cunoasca problemele personale si intime, asta tin doar de voi2 si le rezolvati doar voi2, nu sa participe toata lumea).

| ana_7191 a răspuns:

Buna...in primul rand trebuie sa stii ca parerile sunt diferite.dar dupa mine cred ca exista relatii frumoase.insa nu trebuie sa uiti un lucru.ca impacarea e dulce.deci eu consider ca o relatie fara certuri e prea monotona. sper ca te-amajutat:*:*

| antonia_6976 a răspuns:

Da, exista, cel putin in cazul meu da.Sunt cu iubitul meu de 2 ani si ne-am certat foarte rar, iar atunci cand ne certam nu puteam sta mai mult de o zi( asta in cel mai rau caz) fara sa ne impacam.

| Deeu_1723 a răspuns:

Nu există relaţie în care două persoane să nu se certe.

| Eriiscumpa a răspuns:

Eeee.dupa parerea mea nu sunt relatsii in care acele doua persoane sa nu certe macar odata.am trecut si eu prin asta demulte ori.dar daca persoana resprectiva te iubeste atunci totul va fi bine. intr'o relatie conteaza mult comunicarea si increderea:d.