| antoniapopescuantoniapopescu a întrebat:

Ce înseamnă când spui că ceva creşte în raport direct cu altceva? Aştept răspuns urgeeent! şi dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Ammizzu a răspuns:

Adica de obicei cand creste un lucru creste si altul. De exemplu cu cat creste mai mult apa dintr-un butoi cu atat de mul creste greutatea din acest butoi

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti ofer un exemplu: cand citesc intrebari cretine (ca asta) stima mea de sine creste deoarece observ ca-s altii mai imbecili decat mine. Comprende, amigo?

| antoniapopescuantoniapopescu explică (pentru anonim_4396):

Si amigo, lo entiendo pero su respuesta es tan imbécil como tú happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru antoniapopescuantoniapopescu):

Cat te-ai chinuit cu pretenu' Google sa traduci?

"Printre cretini,
Bung, bang..."

| RoBoT93 a răspuns:

Direct proportional?

| lovelygirl1 a răspuns:

Asta inseamna ca daca creste acel ceva automat va creste si acel care este in raport direct cu el