| Robert5678 a întrebat:

Ce inseamna cuvantul petting?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna mangaieri suave si atingeri tandre.winking
Sper ca te-am ajutatwinking

5 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Sex fara penetrare. Tu si partenera va mangaiati, va atingeti zonele intime, fara a "intra in ea".hee hee

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

A mangaia, a pipaibig grin

| unu a răspuns:

Petting se refera la preludiu.

petting = the activity of kissing and touching someone as part of a sexual activity

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pettingul a ajuns astazi sa acopere o sfera destul de larga de comportamente sexuale, printre care s-ar putea enumera sarutul frantuzesc si atingerile in zonele genitale ale partenerului.
Atingerile, mangaierile, masarea si sarutarea corpului altei persoane se poate realiza fie pe deasupra hainelor fie pe sub acestea iar "pettingul serios" va implica de obicei indepartarea hainelor, fiind urmat de atingeri in zona aflata SUB talie.