| Twister09 a întrebat:

Salut, am visat șarpe.
Eram într-o hală mare cu familia si erau mulți șerpi periculoși si eu fugeam de ei.
Adica nu-mi plac si mi-e frica de ei.
Ce inseamna șarpele in vis?

3 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Hi,

Serpii din visul ar putea simboliza oameni in care nu ai incredere, o pierdere sau un esec. Simbolistica sarpelui e insa foarte complexa.

Familia ar putea reprezentat diverse optiuni in confruntarea cu situatia, diverse opinii, posibilitati.

Cladirea reprezinta o perspectiva asupra unei situatii. Fiind o cladire fara etaj(?), probabil nu intelegi (inca) situatia cu care te confrunti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl poate întruchipa chiar pe diavol, dar şi nişte oameni făţarnici, care pe faţă se dau prieteni iar în spate sunt duşmani.

| Madesz a răspuns:

Dusmani