| DropDead666 a întrebat:

Ce inseamna daca un baiat se uita mereu la o fata insistiv timp de un an fara sa-i zic nimic, dar si cunoscando dar nu vb cu ea de loc? ajutati-ma... dati-mi cat mai multe raspunsuri! pls:X:X:X

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sunt mai multe variante:poate ca o place dar e prea rusinos, poate asteapta ca fata sa faca primul pas, poate nu stie cum sa o abordeze... poate ca crede ca nu are sanse si ii este frica de un refuz din partea fetei, sau se poate ca sa il atraga fata, poate ca e draguta si o priveste pentru ca e frumoasa, sau varianta mai putin buna, ar fi ca vrea doar sa para ca ii place de fata, sa vada daca ea reactioneaza cumva...totusi mai degraba cred ca e un tip rusinos, timid, caruia ii este frica de refuz si se multumeste doar cu privitul, din pacate nu are tupeul necesar... dar fata de ce sa nu faca primul pas daca il place, poate el asta asteapta...eu mereu am facut primul pas daca am vazut ca baiatul e mai timid...

mariana
| mariana a răspuns:

Daca o cunoaste si nici macar nu o saluta inseamna ca acel baiat nu prea este bine crescut, cum se zice. Faptul ca te priveste insistent, insa nu-ti vorbeste, este posibil ca este timid si nu stie cum sa te abordeze dar mai inseamna si ca te gaseste atractiva de aceea te priveste si poate te si analizeaza pentru a vedea cum te comporti pentru a sti daca esti fata "din vis", pe care si-o doreste.
Ai rabdare si vei vedea cum evolueaza situatia daca voi doi frecventati aceeasi societate. Denumirea data avatarului tau ca, esti smechera inseamna ca tu vei gasi o posibilitate de a clarifica situatia si daca el nu ia nici un fel de masuri pentru a-ticomunica ce-si doreste de la tine, este cazul sa treci mai departe si sa dai sansa altui baiat care se arata interesat de persoana ta.
Mult succes si multa sanatate.

| juniper a răspuns:

O place pe acea fata, dar e prea timid ca sa-i arate astawinking

| Pho3nix a răspuns:

Probabil ii place de acea fata dar ii e rusine sa ii spuna.

| dragutza a răspuns:

Pai eu cred ca inseamna ca o place pe acea fata numai ca este genul de baiat mai timid, care nu stie sa abordeze o fata, dar cel mai impotant motiv eu cred ca este frica sa nu fie respins si ras in fata cum fac genul de fete cu fite, care nu stiu sa aprecieze dragostea devarata! si daca cunosti un caz ca acesta(logic, doar de aia ai pus intrebarea asta) spune-i fete sa actioneze ea(daca are sentimente pentru acel baiat), parerea mea acum depinde si de persoana!

| Chocolate a răspuns:

smugo placesmug
ohh. ce imi plac baietii aia...mai timizismug...in care iti spun vorbele cu privireadevil

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Poate ca este un baiat mai timid si asteapta ca fata sa faca primul pasbig grin

| marsy a răspuns:

Eu cred ca e un baiat mai timid. nu e in stare sa o abordeze. sh se multumeste doar cu privirea. ii place___ o priveste. sh atit.
batting eyelashes

| Bishop a răspuns:

Probabil ii place de ea si ea prea timid sa i-o spuna happy

| Suzy a răspuns:

Buna!happy
-Ii place de ea
-Acel baiat s-a indragostit
-ar vrea sa fie impreuna dar vrea ca fata sa faca primul pas (desi baiatul ar trebuibig grin)
-Acel baiat trebuie sa se bage in seama cu acea fata daca vor sa aiba o relatiehappy

Sper sa -ti fie de ajutor raspunsul meuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dupa cum ti-ai pus numele chiar mi-e foarte greu sa cred ca nu stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu ceilalti. e prea timid sa intre in vorba cu tine. daca tu il placi. fa tu primul pas

| florinel_8849 a răspuns:

Este emo