| SweetDreamsAreMadeOfThis a întrebat:

Ce înseamnă mood? Am inteles ca inseamna "stare", dar nu am înțeleg sensul cuvântului in conversatii, ca de exemplu "este atat de mood"

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"este atat de mood" - nu se foloseste niciodata, pentru ca sunt amestecate 2 limbi, iar fraza nu face sens.
Cand nu stii engleza bine sa o vorbesti cursiv, alege limba materna si vorbeste-o, folosind toate cuvintele ei.

| AjutorNeconditionat a răspuns:

Este o exprimare greșita și,, cool"
Infine. într-adevăr inseamna stare dar in acest context inventat reda o stare pe care un om o considera faina..greu de explicat sincer.