| măcheamăăăî a întrebat:

Ce inseamna pentru voi "a nu te lasa calcat in picioare"?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
A nu te lasa batjocorit de altii atat fizic cat si psihic.

| Musique a răspuns:

Ai auzit de "când ești bun ești luat de prost".Fă puțin o asociere, și vei înțelege.

| BackInTime a răspuns:

A nu fi un sclav toata viata...
Pa, Pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A avea ceva de spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii sa-ti aperi interesele.
P.S. Asta nu inseamna a te lua la bataie cu toti care nu sunt de acord cu tine.

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

laughing Corect!

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Stiuhappy

| strengaritzza a răspuns:

A nu te lasa condus de altii si a nu-i lasa pe altii sa faca ce vor cu viata ta.

Asta inseamna.

FUNDA!

| aura36 a răspuns:

A nu te lasa calcat in picioare, inseamna a avea personalitatea ta, a nu lua la suflet rautatiiile celorlalti, a nu permite celorlalti sa te batjocoreasca, a nu-i lasa sa conduca viata, a FII TU MEREU INSATI!

Ti-am spus asta din suflet! ca sa stii nu vreau Funda sau vot sau orice altceva, doar ca tu sa intelegi ce inseamna sa nu te lasi calcat in picioare!

| fonfulika a răspuns:

Tu esti o persoana dreapta, verticala puternica(moral) si impunatoare daca altii vor sa isi bata joc de tine e treaba lor ignorai si trateazai cu indiferenta eventual dale un raspuns intors la tot ce au spus si lasa-i muti asta inseamna sa nu te lasi calcat/a in picioare sa te impui si sa spui un drastic dispari cand n-ai chef de cineva orice te calca in picioare se simte inferior tie si vrea sa te detroneze fata de ceilalti oameni tu trebuie doar sa ramai tare sa ii ignori si sa nu le raspunzi doar cand stii cum sa ramai tare in fata tuturor insultelor oricine vrea sa ma calce pe mine in picioare e = cu 0 pentru mine un null de care nu-mi pasa! si nici tie nu trebuie sa iti pese! ok... m-am chinuit destul sa fac chestia asta Funda macar dac nu dai funda zi-mi si mie te rooog

| mihaeladinu27 a răspuns:

Adica a nu te lasa batjocorit de altii.