| CosminKidd a întrebat:

Ce inseamna pentru voi dragostea? Cum va manifestati cad sunteti indragostiti? Ce ati alege dintre bani si dragoste?

Răspuns Câştigător
| ellenutza_1811 a răspuns:

Cred ca ai auzit si tu de multe ori spunandu-se ca dragostea nu poate fi exprimata in cuvinte,ei bine cam asa e,dar totusi,gandeste-te la sentimentul care il ai cand te trezesti dimineata si langa tine vezi chipul persoanei iubite,gandeste-te cum e atunci cand simti ca toti sunt impotriva ta,doar o singura persoana, persoana iubita, e acolo pentru tine...sa te ridice de jos,gandeste-te cum e atunci cand ai fi gata sa iti dai viata pentru o persoana,pentru simplu fapt ca o iubesti,ca e tot ce conteaza pentru tine,ei bine,asta e dragostea.
Uneori dragostea se manifesta si gresit(prin gelozie,lipsa de respect si multe altele),dar daca intr-o relatie exista iubire,respect si incredere,e tot ce conteaza.
Sunt multe persoane care aleg banii, insa nu toate! eu una, nu cred ca m-am uitat vreodata la banii unui baiat.pentru mine tot ce a contat a fost sufletul persoanei de langa.
Succes!happy

1 răspuns:
| DeCe a răspuns:

Dintre bani si dragoste, clar as alege dragostea pentru ca iti ofera un sentiment care nu il poti simti nicaieri si nu poate fi cumparat. Dragostea pentru mine inseamna placere, fericire, incredere, sinceritate si fidelitate.Cand sunt indragostita sunt fericita.