| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi "Spiritul Craciunului"? (Funda pentru cel mai bun raspuns)

Răspuns Câştigător
| Adela50 a răspuns:

Pai Craciunul pentru mine este o sarbatoare superba. Spiritul Craciunului il simt deja de la primii flugi de nea care coboara incet spre pamant, de la colindele pe care le cantam, reclamele cu sarbatori.Deci Craciunul ma face sa ma simt bine, sa fiu fericita, plus ca de Craciun poti fi alaturi de toti cei dragi.
Spiritul Craciunului pentru mine inseamna ce ti-am zis mai sus, adica totullove struck

2 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Buna!
Pentru mine Crăciunul nu e doar o sărbătoare, e cel mai frumos moment din an. Faptul ca o sa-mi revad surorile care sunt la facultate si nu le-am vazut de mult timp ma face sa astept Craciunul cu mare nerabdare.In fiecare an eu si fra'miu de 10 ani facem figurine din hartie ori Mos Craciuni ori oameni de zapada, cadouri, stele, brazi etc. si le punem in toata casa...lipim peste tot.Il sacaim pe tata in fiecare an sa cumpere bradul devreme si il impodobim cu mare drag cu tot felul de chestii super, il umplem efectiv.Ascultam colinzi la calculator, pe youtube, iar in Ajunul Craciunului dupa ce venim de la colindat pe la 5-6 eu cu sora si fratele meu mai mic mergem langa brad(afara fiind deja intuneric...), aprindem toate beculetele din pom, stangem becul si macam mandarine day dreaming. Cu adevarat ADOR Craciunul!

| delena a răspuns:

Spiritul Craciunului.hmmthinking

E ceva magic. e bucuria Craciunului.atunci cand esti cu familia, atunci cand ai totul pentru tine.

Spiritul Craciunului e bucurie. e darul pe care il primesti in fiecare an de la un anume Mos Craciun.adica Dumnezeu. fundalove struck