| andreeaskumpic a întrebat:

Ce inseamna pentru voi,, SPIRITUL CRACIUNULUI,,?

Răspuns Câştigător
| BlackEyedGirl a răspuns:

Inseamna sa ii ierti pe toti cei cu care erai certat, sa nu lasi nimic sa te supere. love struck

| Musique a răspuns (pentru BlackEyedGirl):

Poți să-i ierți pe oameni în fiecare zi.Crăciunul e o scuză patetică.
O zi frumoasă!

| BlackEyedGirl a răspuns (pentru Musique):

Am vrut sa spun intr-un mod mai frumos ca Spiritul Craciunului presupune sa fii o persoana mai buna.

9 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu prea mai inseamna nimic.

| Swan39 a răspuns (pentru sublime89):

Da, din păcate în ziua de azi înseamnă mai mult cumpărături, cadouri scumpe, să-ţi umpli burta cu tot ce se poate şi câteva zile libere de la muncă; şi desigur o mare bucurie pentru cei ce se aleg cu saci de bani la sfârşitul acestei perioade.
Ceea ce AR TREBUI să reprezinte acest "spirit al crăciunului" ar trebui să fie prezent tot timpul, nu doar câteva zile pe an.

Nu ştiu, dar parcă TOTUL în lumea asta devine din ce în ce mai superficial şi mecanic.

| sublime89 a răspuns (pentru Swan39):

Da, ai perfecta dreptate. Crestinii tot vorbesc de acest spirit al craciunului, si cum ar trebui sa fim mai buni de sarbatori, ca apoi in restul anului sa se comporte la fel de urat ca si pana atunci. Asta nu e bunatate, ci prefacatorie.

Bine ai revenit pe aici pe site! happy

| Swan39 a răspuns (pentru sublime89):

Nu mă refeream la spirit al crăciunului d.p.d.v. religios, dar ai dreptate în ce spui. Îmi pare că majoritatea dintre cei necredincioşi sunt mult mai oameni decât mulţi dintre cei care pretind că sunt credincioşi. Acum, depinde de la caz la caz.

Şi mulţumesc mult. Bine te-am regăsit! happy

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Mancare.laughing

| AndyLavy a răspuns:

O mare prostie

| Didishorr a răspuns:

Pentru mine SPIRITUL CRACIUNULUI inseamna sa fii bun, darnic, sa ii ierti pe cei cu care te-ai certat si sa ii ajuti pe ceilalti. Pa.