| kidaa a întrebat:

Ce inseamna spiritul CRaciunului pentru voi?

Răspuns Câştigător
| ionica56 a răspuns:

Copii ce colinda vestind nașterea Domnului nostru Iisus Hristos,
Brăduț. Lumea sa fie mai buna la suflet fără prea multe filozofii.

6 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Este un sentiment de bucurie, deoarece Craciunul pentru mine inseamna cea mai importanta sarbatoare.

| SyMy24 a răspuns:

Pai in fiecare an, cand se apropie Craciunul sufletul mi se umple de bucuriehappy
Pentru mine Craciunul inseamna: o masa cu bunatati la care s-au strans cat mai multe persoane dragi mie
sunetul colindelor care se aude pe strazi
zapadalove struck
si multe alteletongue...

Pentru mine Craciunul are o semnificatie aparte si este sarbatoarea mea favorita din an!
Bye!

| A_7901 a răspuns:

Dupa parerea mea, Craciunul trebuie petrecut in familie si cu cei mai apropiati prieteni. Sa uiti de toate grijile si sa nu ai alt sentiment decat iubirea. Fiecare primeste cadou frumos impachetat, impodobim impreuna bradul si stam cu "povesti d'ale lu' bunicu' la gura sobei".

| Angel_4453 a răspuns:

Craciunul pentru mine inseamna intr-adevar f multe
dar totusi sa nu incep cu romanele lungi de 100 de randuri degeaba
Pentru mine fiecare Craciun e foarte special, mereu imi petrec sarbatorile cu familia si doar atat.(in cele mai speciale cazuri cu prieteni, dar nu ma dau in vant asa de mult dupa prieteni blah blah blah)
Si inseamna dragoste multa
Cadouri (de ce nu?!)
si multe altele
dar in prim plan astea XD
Si multa mancare copioasa, o sa imi fie rau de la attea grasimi crying

| ştrumf_8528 a răspuns:

Pentru mine spiritul Crăciunului înseamnă în primul rând multă liniste. Am vacanţă, pot să îmi petrec mult mai mult timp cu familia. prietenii etc. Cel mai frumos lucru mi se pare să împodobesc bradul. nu ştiu. parcă ma rup de realitate şi sunt doar eu, ghirlandele şi imaginaţia. Îmi place să ornez casa. masa. în timp ce ascult colindatorii ce vestesc ceva divin. Nu am cuvinte să îţi descriu sentimentul.

Dar tu?

| momo a răspuns:

Eu sincer nu prea cred in asa zis spirit. Sarbatoarea in sine (nasterea Mantuitorului) a fost uitata si inlocuita cu procesul de cumparare a cadourilor, umplerea mesei pana la refuz etc. Grupul de cuvinte "spiritul Craciunului" a devenit deja un cliseu imprumutat de la americani. Imi place Craciunul dar nu vad de ce se agita toata lumea asa de tare.
(: