| Moonster a întrebat:

Ce inseamna
profilul filologic
profilul mate informatica
profilul stiinte ale naturii
dau funda

1 răspuns:
| niko_7262 a răspuns:

Profilul filologie este profilul uman unde studiezi limbile straine(engleza, franceza dar si latina)+romana, istorie, in general materiile de uman, insa este un profil usor, ce nu pune probleme daca te dovedesti sarguincios.
Profilul real, mate-info, este un profil unde materiile de baza sunt fizica, biologia, chimia, matematica, insa se studiaza se celelalte materii. Este un profil dificil deoarece o sa faci informatica care este ff grea.Nu este un profil usor deloc.
Profilul stiinte ale naturii este de fapt biochimia. Asemenator cu mate-info, se studiaza aceleasi materii, insa se pune mai mult baza pe chimie, fizica si ff multa biologie. Nu este nici acesta usor, deoarece biologia este grea.
Bafta.