| anonim_4396 a întrebat:

La profilul stiinte ale naturii se da bacul si la informatica?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu. Ai de ales intre chimie/biologie si fizica.

| Werrich a răspuns:

Nu, se da la Română, matematica și alegere între biologie/ chimie / fizica. Știu pe cineva care a dat anul asta.

| WhiteLife a răspuns:

E optional la info, cum s-a spus mai sus. Romana, mate obligatoriu, optional intre info, chimie, bio sau fizica. Valabil pentru profil real (deci si mate-info).

| troleibuz a răspuns (pentru WhiteLife):

Info? Poate TIC.

| WhiteLife a răspuns (pentru troleibuz):

Acum 3 ani, cand am terminat era info. La TIC stiu ca sunt competente, cum sunt ai la engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La stiinte ale naturii se dau obligatoriu romana, matematica si la alegere o materie dintre: chimie, fizica, biologie, informatica.

| Jackpot2 a răspuns:

Se poate da doar dacă vrei. E mai ușoară informatica de la SN. Faci doar IX X

| KristianLarracuente a răspuns:

Salut! La profilul stiinte ale naturii, in cadrul Examenului de Bacalaureat, intra 3 probe la scris, Limba si literatura romana, Matematica si la alegere dintre Informatica, Bilogie, Chimie, Fizica.
Pe langa acestea mai ai competentele digitale, competentele lingvistice in limba romana si intr-o limba de circulatie internationala.