| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, eu am fost repartizat la profilul stiinte ale naturii. Intrebarea este, cand o sa dau la facultate, pot sa intru la cea de Informatica? Sa ma mut la mate-info sau sa continui pe stiinte ale naturii? Help big grin.

Răspuns Câştigător
| LoveBlueSky a răspuns:

Salut!

Ei bine, dupa stiinte ale naturii poti merge unde vrei dar trebuie sa te descurci. Daca vrei sa mergi la facultatea de informatica ar trebui sa o inveti inca din liceu iar la stiinte nu se face prea multa informatica.
Ti-as recomanda sa te muti la mate-info daca vrei la informatica deoarece daca termini stiinte iar apoi mergi la facutatea de informatica va trebui sa recuperezi destul de multa informatica pe care au facut-o cei de la mate-info.

Oricum tu stii cel mai bine.Bafta!

4 răspunsuri:
| Feitan a răspuns:

Si eu sunt tot la Stiintele naturii, si da daca iei bacul poti sa te duci unde vrei, si poti sa te transferi si la mate-info happy

| anonim_4396 explică (pentru Feitan):

In ce liceu esti?

| Feitan a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoretic Carol 1 Fetesti

| Fzy_Valentin_1996 a răspuns:

In general nu conteaza ce profil ai urmat la liceu ca sa poti intra la o facultate anume, mai bine te muti la mate-info deoarece acolo faci multa informatica si o sa-ti fie mai usor la facultate. happy