| Mirceadumb a întrebat:

Ce inseamna stil office/casual/sport la imbracaminte? ce haine sunt potrivite pentru fiecare stil?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Stil ofice adica fuste,pantaloni de stofa,camasi, bluze elegante in culori mai sobre.
Casual adica blugi,pantaloni lejeri si tricou, bluza, pulover, haine simple si comode dar totusi combinate in tinute frumoase.
Si sport adica trening sau pantaloni sport si un tricou, maier sau hanorac.
Ca si incaltaminte pantofii spport merg la tinutele casual si sport dar niciodata la cele office.In rest se pot purta si pantofi cu toc sau balerini pentru stilul casual dar balerinii nu au ce cauta intr-o tinuta office.