| Melisa4u a întrebat:

Ce inseamna "swag" pe engleza?

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

"Swag este un cuvânt folosit în întreaga lume de către tineret. Nu este un cuvânt care se găseşte în dicţionar, ci mai degrabă un stil. Stilul Swag exprimă felul în care te îmbraci, ce postură şi ce individualitate arăţi atunci când eşti în colectivitate. Felul de vestimentaţie este acela cu hanorace, şepci (stilul skaterilor cât şi al rapperilor). Cei care dobândesc acest stil, sunt persoane cărora le place viaţa, să se distreze, iar de obicei băieţii swag sunt cam "bad boys", dar atunci când vine vorba de fete flirtează cu acestea, dar le respectă. Swag este mai des întâlnit la oamenii de culoare ce cântă R&B sau Rap. Într-un termen: Swag=Atitudine, personalitate şi haine cool." Caută şi tu pe net.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Un search pe TPU si gaseai asta
http://www.tpu.ro/timp-liber/ce-inseamna-swag_6/

| eucumine010 a răspuns:

Secretly We Are Gay

| syd a răspuns:

Daca esti fata inseamna ca baietii sunt atrasi de tine si daca esti baiat inversbig grin

| AdelinaTimis a răspuns:

Daca te referi la cuvant, ai si aici un raspuns:
http://www.dictionar-englez-roman.info/......a/swag.php