| bebe_2414 a întrebat:

Ce inseamna visul? ma puteti ajuta va rog? deci, eram intr-un magazin de masti pentru fete, afara ploua, iar eu nu stiu de ce am mers afara si am plecat de la magazinul acela, eram inbracata in capota de ploaie si ceva ciapilicahee hee dar intre timp si plangeam, si mergeam, mergeam si vad o masina cunoscuta pentru mine, opresc, ma uit la nr de masina si m-am speriat nu am stiut ce sa fac am vazut ca usa e deschisa portbagajul era la fel dar nu am vazut pe nimeni, si dk tot stiam al cui era masina,( masina era al lui un tip de care mi-a placut de el foarte mult, si sau intamplat multe intre noi, dar acum nu mai vb, suntem certati, el are prietena, iar eu incerc sa imi vad de viata mea), ma uitam la masina si l-am vazut pe el langa portbagaj imi zambea, eu m-am urcat in masina, dar nu am vorbit, sa tot uitat in masina, tot imi zambea, iar cand a inchis portbagajul s-a pus langa mine pe scanul din fata si mi-a zambit dulce si ne-am sarutat, apoi a pornit masina si ne-am dus la magazinul de masti am intrat acolo era si prietena lui, noi tot apropiati am ramas mai lipiti unul de celalalt ne-am zambit tot timpul, ne-am facut ochi dulci, ne-am inteles super, m-a imbratisat de faata cu prietena lui, ea nu a zis nimic, si tot asa big grin, ce sa insemne oare acest vis? va mai fi ceva? sau?

Răspuns Câştigător
| Foxilikkkă a răspuns:

Am sa iau pe rand intamplarile evidente din vis si am sa-ti spui ce semnfica fiecare in parte.
Dupa cum spuneai, afara ploua, ploaie in vis inseamna purificare, dar depinde acum cantitatea ei, oricum este semn foarte bun in vis, un semn pozitiv.Pt ca plangeai inseamna ca vei trece printr-un necaz in viata.Masina inseamna un nou inceput in general, depinde cum era masina, oricum relatii noi, socilizare, etc.La faza cu sarutul conteaza cine a sarutat pe cine, daca tu te-ai intins sa-l saruti pe el inseamna iarasi necaz, daca el a venit sa te sarute inseamna ca te vei impaca cu cineva drag big grin!
Interpretarea visului ar fi greu sa o fac. Dar pot spune ca probabil, ti s-a facut dor de baiatul respectiv si ca numai are prietena.happy
Sper sa te ajute semnificatiile care ti le-am dat si poate tie iti este mai usor sa deslusesti visul! Sper ca te-am ajutat :*

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Inseamna ca inca il iubesti si ti-e gandul la el...si inconstient ai visat treaba asta pentru ca imi inchipui ca nu te-ai rugat la Doamne Doamne sa il visei pe tip.
aia e, inca e in mintea ta, dar asta nu inseamna ca visul tau reperezinta ceva ce poate fi ``deslusit``.
nu avem noi de unde sa stim ce va fi in viata ta in continuare, daca va mai fi ceva intre voi sau nuwinking

| JustShadows a răspuns:

Buna!happyNu stiu ce sa zic, dar cred ca ceea ce ai visat a fost generat de dorul fata de el, adica simtindu-i lipsa si chestii de genul asta, subconstientul tau l-a"chemat"langa tine.Si ti-a modelat realiatte asa cum ai vrea tu sa fie, si nu cum este de fapt! nu cunosc situatia nu ai de unde sa stii ce se intampla, dar cred ca trebuie sa ai incredere ca lucrurile vor fi bine.Si sa incerci sa vezi ca timpul le vindeca pe toate si din experienta pe care ai trait-o, ai avut de invatat.Ai grija de tine!happy