| bzzbzz a întrebat:

Ce inseamna " xD" si "LX" am tot vazut pe mess si la unele comentarii?

5 răspunsuri:
| dydy1992 a răspuns:

XD Nebun sau Crazzy laughing Lx love xd

| paul21 a răspuns:

XD inseamna " a rade cu gura pana la urechi" sau a "zambi". Eu stiu ca americanii il folosesc ca sa inlocuiasca acel LOL (laugh out loud) sau rolling on the floor din limbajul lor de messenger. In MSN, inseamna ras malefic, deci are mai multe semnificatii.

LX stiu ca se regaseste in limbajul americanilor si inlocuieste XO (imbratisari si pupici). Mai poate insemna si "un esec total in viata" sau poate fi prescurtarea de la Alex, asa stiam.
Bye!

| Mirυnα_5003 a răspuns:

XD e un fel de inlocuitor mai `jmeker` pentru :d

iar XL. n'am idee thinking nu am mai vazut pana acum

| Heath a răspuns:

Emoticoane, doh!

| xXchUzzyX a răspuns:

"xD" inseamna "big grin"
ca si cum "x" tine locul ":"
si "LX" nu stiuhee hee