| fyfy3 a întrebat:

Ce istorie se invata in clasa a6a? Adica a cui istorie? Scuzati-ma dar nu stiu cum sa ma exprim.

5 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Uite toate lectile de le faci in clasa a-6a http://www.didactic.ro/......6-a/lectii

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Buna fyfy.
Eu tocmai am terminat a6a si cred ca am facut istoria universala,aaa,ba nu, am facut istoria europei, cel putin asa imi amintesc laughing. Deci sunt destul de sigura ca am facut istoria europei big grin.

| RenataAlesya a răspuns:

Evul mediu. Epoca medievala. Cu feudalism, iluminism... nu prea e asa interesanta

| Cineva231 a răspuns:

Epoca medievala.vei invata despre feudalism, iluminism, declaratia americana de independenta.noi cam asta am facut. sper sa-ti fi fost de folos raspunsul meuhappy

| YukiMady a răspuns:

Epoca medievala, iluminism, tarile romane sec. XVI, feudalism, renasterea, absolutismul, revolutia frantei, revolutia americii si cateva date despre marco polo astia, cam atat.