| coxx a întrebat:

Ce mancare imi recomandati pentru bichonul meu in varsta de noua luni. multi mi.au spus sa folosesc royal canin dar nu prea am posibilitatea de a lua asa ca va rog si eu sa imi dati un sfat cv mancare la fel de buna dar nici ft ft scumpa. multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Simona1984 a răspuns:

Buna.
Si eu am o catelusa rasa bichon frise, in varsta de 7 ani, si, de cand o am, de la doua luni, o hranesc cu bobite "Purina". Gama "PURINA" este foarte buna, sunt bobite tip "premium" (adica de calitate).Un kilogram costa intre 7 si 9 lei sau ceva de genul (8.5 lei cele pentru adulti, cum ii cumpar eu catelusei mele). Alta gama destul de buna de bobite este "BRIT", la fel, bobite "premium", cu 29% carne de pui in compozitie, cu preturi intre 7.5 lei si 9 lei (in functie de sortiment: normale, junior, pentru adulti, light, pentru ingrijirea articulatiilor, etc).Eu te sfatuiesc sa hranesti catelul in mare parte cu bobite pentru catei si, mai rar sau chiar deloc (acum, cat inca este micut, pana pe la 2 ani, da-i mult lapte/ iaurt/sana, pentru ca are nevoie de mult calciu) cu carne (in niciun caz de porc), lactate si alte chestii. Oricum, ca regula generala, cainilor nu trebuie sa li se dea de mancare: dulciuri, mezeluri, condimente.
Numai bine!

1 răspuns:
| robiiusan a răspuns:

Pai si eu am unul si cel mai mult ii place sa manance conserva ori de care doar sa fie de vita. Si bobite cu pui (ori ce fel). Sau daca nu vrei sa il inveti cu mancare de caini dai multe oase si carne.
Eu nu te-as incuraja sa ii dai mancare pentru caini pentru ca daca nu mai are nu mai vrea sa manance altceva. Stiu din propria experienta.Dar tu faci cum vrei.
deci tiam spus ce poti sa ii dai. Nu trebuie sa ii cumperi ceva foarte scump.