| mmsdjs a întrebat:

Ce materii se fac la profilul igiena corpului omenesc si la ce dau bacu si tezele, adica e greu? nu pot sa ma decid la ce liceu sa merg, mai ales ca nici nu imi place mate,romana, istorie etc, nu prea stiu multe despre acest profil dar am auzit ca nu se face mate, romana etc si ca nu prea se face ore decat coafezi si faci practica. si daca ar fi sa sa coafez si sa nu prea fac carte ar fi liceu potrivit dar nu stiu daca e asa cum cred eu va rooog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Inveti manichiura, coafura, frizerie si igiena corpului (reguli care mentin sanatatea atat in viata de zi cu zi, cat si in domeniile de mai sus). Profilul asta te califica intr-o anume meserie legata de estetica si igiena (coafor-stilist, cosmetician etc.) Spor!

| mmsdjs explică (pentru PopAdrian):

Mersi mult stii cumva daca se face si ore cum ar fi > mate, rom ect?

Răspuns utilizator avertizat