| myky1999 a întrebat:

Ce materii si cate ore se fac la matematica-informatica simpla in clasa a9-a?

Răspuns Câştigător
| ade291 a răspuns:

Aceleasi materii pe care le aveai si intr-a8a (mai putin latina), dar se adauga logica, TIC-ul si informatica.

| myky1999 explică (pentru ade291):

Si cate ore de fiecare obiect?

| ade291 a răspuns (pentru myky1999):

Matematica - 4; Romana - 4; Fizica - 3; Chimie - 2; Limba straina - 2 sau 3; TIC - 2; Biologie - 2; si restul cate una pe saptamana, inclusiv informatica (cel putin asa fac eu la intensiv, numai ca am 4 de limba straina).

4 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Materiile de baza se fac de cel putin 5 ore pe satamana.

| ALEX2402 a răspuns:

Materii noi vei avea: logica si informatica si vei avea doar o ora pe saptamana. nu vei mai face civica