| totElodia a întrebat:

Ce meserie v-ati gandit sa urmati? P. S: Care, dupa parerea voastra, e cea mai banoasa?

5 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Imi place enorm de mult fotografia... mi-ar placea sa fiu fotograf insa stiu ca sansele la un viitor decent sunt scazute.
imi place si istoria deci ma voi face profesoara de istorie iar in timpul liber as vrea sa fac fotografiihappy
cea mai banoasa nu stiu... arhitect medic plastician om de afaceri prosper. insa conteaza sa faci ce iti place atata timp cat asta iti asigura un viitor

| alyball a răspuns:

In viata nu tr sa urmezi o meserie care sa fie banoasa.trebuie sa urmezi una care sa iti fie drag sa o practici.degeaba castici 5000 euro si faci acea munca cu jena, sila, etc...mai bine una sa iti placa si ti se va parea mult mai usoara si mai ataractiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are importanta. in fiecare bransa daca esti cel mai bun dintre cei mai buni, si vei avea un post bun, vei castiga destul de bine. Cele mai banoase meserii ar fi, tehnician dentar, inginer constructii, arhitect, design feronerie, etc. Nu exista posturi ca intr-o carte. Politist medic si preot. Exista cerere si oferta, daca eu vreau sa imi fac casa cu ajutorul unui designer platesc unul, deci ii ofer un proiect, respectiv bani. Totul tine de cerere-oferta, si de profit. Trebuie sa cercetezi piata si sa vezi ce ti se potriveste si ce stii sa faci. Dar tu oricum acum cred ca esti un pusti si pana vei ajunge sa muncesti se va schimba si cererea si oferta. Eu personal daca as avea ocazia m-as fi facut arhitect. Un proiect de casa poate ajunge de 2000 de euro la ordinul zecilor de mii de euro un proiect mai complex. Asta doar pentru o schitawinking

| abbeydudaa a răspuns:

Medic legist:X

| yusty1980 a răspuns:

Medic plastician! Vine una sa ii pui silicoane si ai castigat vreo 2000 3000 de euro laughing