| Angeld a întrebat:

Care este, dupa parerea dumneavoastra cea mai buna si banoasa meserie pe care o poti avea in Romania?

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Popă.

| onasis1961 a răspuns:

Notar locul unu apoi avocat.

| VadTot a răspuns:

Crede ma ca cea mai buna si banoasa meserie este cea de politician!

| drogh a răspuns:

De medic.
Întotdeauna lumea are nevoie de ei fiindcă apar atâtea boli de rezolvat la bătrâni, tineri şi atâtea gravide...Iar cei mai bogaţi, mai bagă în plus în buzunarul medicilor pentru a se asigura că se ocupă mai mult şi îşi dau silinţa.

| kzd a răspuns:

Notar, avocat sau programator.

Răspuns utilizator avertizat
| gazza01 a răspuns:

Magistrat sau procuror.

| raluk27 a răspuns (pentru gazza01):

Magistrat sau procuror e acelasi lucru.

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Nu medic, nu politist si alte d-astea. Nu ii asculta pe cei care iti recomanda asta. Ca pana la urma, daca esti medic si chiar vrei sa iei spaga(ceea ce nu e corect), faci bani, dar te asigur ca in 4-5 ani se termina si cu spaga la medici, ca la politisti s-a cam terminat. Si oricum, ar trebui sa vorbim de meserii in care banii se iau legal, ca daca alegi sa ii iei ilegal, e alta treaba. Cu alte cuvinte, meserii bine platite, in care iti faci singur salariul sunt: programator sau avocat. Dar eu spun ca trebuie luata in calcul si pasiunea. nu vei lucra mai mult de 4-5 ani intr-o bransa, daca nu iti place ceea ce faci.

| BeEaR a răspuns (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Dar arhitect?

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru BeEaR):

Sincer nu stiu.

| HoneyCocaineee a răspuns:

Avocat

| 2122009 a răspuns:

Medic!