| Raul345 a întrebat:

Ce orase din România vi se par foarte frumoase?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sibiu, Brașov, Sinaia

| dullcat a răspuns:

E mult spus oras.Mai bine zis anumite zone centrale, respectiv Centrul vechi, din Sibiu, Brasov, Iasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea: Timișoara, Brașov, Sibiu, Constanța.

| newaccountbye a răspuns:

Sunt multe orașe frumoase in România, unele au o istorie deosebita, altele au multe obiective fascinante, iar altele au frumusețe naturală. Orașul meu preferat din România este Constanta. Deși, din punct de vedere estetic pare unul vechi și fără viață care este vizitat doar vara când vin oamenii la plaja, pentru mine are valoare sentimentala. Îl consider orașul meu de suflet, poate și din cauza existentei mării, care pentru mine reprezintă un colț de vis, unde îmi regăsesc echilibrul emoțional și liniștea interioară.
Mai îmi place și Brașovul datorită clădirilor ce au o arhitectura superba, dar și fiindcă este o zona Montană.

Ție ce orașe îți plac? happy