| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre Sabina, fata care a purtat tricolorul printre unguri?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O parere buna, o sustin...

| anss23 a răspuns:

Mi se pare o fata care a starnit valva in jurul ei intentionat,nu spune nimeni ca nu trebuie sa se mandreasca cu tara ei,dar chiar trebuia sa poarte acel tricolor atat de ostentativ, pe deasupra de Ziua Maghiarilor? Aceasta intamplare si reactia populatiei, care a simtit nevoia sa tina ori partea ei, ori cea a maghiarilor, nu demonstreaza decat ca sunt inca multi oameni in tara asta care au un mod de gandire foarte innapoiat.Nu mi-a venit sa cred cand am citit comentariile pline de ura la adresa maghiarilor in diverse articole despre aceasta stire.Parca ei nu au suportat la randul lor ani intregi de hartuire si de nedreptati din partea romanilor, acum, cand in sfarsit lucrurile s-au mai aranjat, vine aceasta fata care se crede o mare eroina si ii face pe romani sa aiba senzatia ca comportamentul lor rasist este cumva justificat.

| AtateaConditii a răspuns:

Foarte bine a facut, e mandra de tara ei si are curaj. Felicitari!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot respectul pentru ea. Cu puţin mai mult interes din partea mai multor tineri români de la noi din ţară, fata asta ar fi reprezentat începutul unei perioade frumoase de " invazii " ale personalităţii, caracterelor puternice şi atitudinilor fiecărora. Dar, majoritatea tinerilor fiind preocupaţi cu facebook-ul, lalaband, criticatul pe net şi altele, Sabina Elena a rămas doar fata care iubindu-şi ţara şi neamul, s-a gândit să se simtă româncă în propria-i ţară şi să poarte tricolorul la ea mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tipa a ieșit la trolluit și și-a dorit puțină atenție.
Atunci, cum orice faptă are consecințe, era normal să și-o ia în barbă.
Eu apreciez la ea că nu îi este rușine cu ceea ce este, dar a fost un gest nepotrivit, date fiind rivalitățile.

| Klaryssa a răspuns:

E alegerea ei, dar in orice caz e un gest urat, si cam exagerat.

| Ƨirenia a răspuns:

O copchila care ...mda.

| LorenaAnca a răspuns:

Mi se pare total ok! A explicat intr-un interviu ca a facut asta pentru ca si ungurii au facut la fel de Ziua Nationala a Romaniei. A spus ca in timp ce copiii cantau imnul national, ungurii strigau si injurau. Deci faptul ei e justificat!

| Less_Ray_1990 a răspuns:

Eu cred ca e un copil normal ca noi si de ce ar fi acesta un gest urat ce naiba cauta unguri pe teritoriul nostru sa se duca acasa daca nu le convine ca ne mandrim cu tara noastra tot ei au iscat si scandalul ala fals cu laptele ca sa pate aduce de la ei la noi in tara

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Teoretic,are dreptul sa faca orice cu triclolorul in tara noastra, dar eu nu cred ca e nevoie de intaratarea altei tari ca sa devii,, patriot''.
Pe de alta parte cred ca e un geest destul de nesimtit.Adica,tu cum te-ai simti ca, de ziua romaniei(sau ceva in gen) sa isi puna o persoana dintr-o alta tara steagul intentionat?

| anonim_4396 explică (pentru ღOlimpiaRalukaღ):

De 1 decembrie, în urmă cu câţiva ani, când românii din Harghita sărbătoreau pe străzi ziua naţională, un grup de unguri, cu steaguri şi bannere au ieşit în stradă începând să cânte/strige/protesteze în limba lor.

Ceea ce fac ungurii din Harghita şi Covasna cu românii de acolo, este cu adevărat ceva nesimţit, ceva despre care nimeni nu vorbeşte sau nu vrea să vorbească.