| Derkes a întrebat:

Ce parere aveti despre unguri?

30 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu prietenii avem pareri asemanatoare.
Uneori mai avem discutii: care are palinca mai buna... big grin

| darrio2007 a răspuns:

Ca si românasii nostri. Unii betivi, altii rasisti, altii prosti etc.

| cristi202 a răspuns:

Nu ii prea agream eu, dar, atita timp cit alimentez de la Mol (care e al ungurilor), imi pot permite sa comentez ceva? happy

| Lucian4 a răspuns:

Ai prejudecati? a propos de poza de profil cu o pers. de culoare. ce parere ai despre negri?

| sierra1 a răspuns:

Nagyon jó

| relian a răspuns:

Nu sunt ok,parerea mea. Sa stai, sa te nasti intr'o tara sa locuiesti in acea tara si tu sa nu vorbesti bine limba acelei tari, asta arata ca sunt dusi de acasa laughing ba mai mult ceara refuza sa vorbeasca limba tarii unde s-a nascut si locuieste. Vorbesc despre oameni in general, adica maghiari sau unguri simpli.
Daca stai si te uiti si la cei care spun ca sunt mai educati, aia de prin parlament, pai du-te frate invartindu'te ai si facultate si nu stii a vorbi bine limba laughing cam astia sunt toti ungurii din Romania.Am stat cu ei in camera 4 ani, am stat cu 2 frati, erau ok, dar banui ca erau asa pentru ca se aflau numai printre romani.De fapt eu am fost bagat cu ei in camera pentru motivu ca nu se intelegeau nimeni cu ei.Asa nu-s rai,eu m-am inteles f bine,dar vorbeau naspa romaneste, nu stiu probabil acasa parintii ii invata sau nu prea limba romana, habar nu am.
Un ungur rupt din comunitatea lor si care raieste printre romani nu ai treaba cu el laughing.Ei stau in comunitati, din cauza asta exista si neintelegeri, conflicte, si din cauza asta vorbesc asa si ajung sa gandeasca si aiurea.Cand stai intr'o comunitate cum sunt ei toti acolo gramada, cineva cu intentii bune sau rele ii pot influenta foarte mult.Dar chestia asta tine si de tine ca individ, cat te duce mintea, cat te duce stiu si eu daca ai ceva in capu ala.Asa sunt astia maghiari ca natie, sunt diferit de latini.

| Frank51 a răspuns:

Faptul ca vorbesc alta limba nu ii diferentiaza ca oameni, statut, si asa mai departe. Sunt niste simpli oameni cu aceleasi nevoi si drepturi ca si noi. Mai bine intrebai ce parere avem despre romani...

| NLS a răspuns:

Despre cei din Mureș ("teseg/poftim") sau despre ceilalți?
Oricum, ma abțin, căci și eu sunt pe sfert. laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E si ei oameni

| raMLesS a răspuns (pentru supadeceapa):

Unguri nu e oameni

| supadeceapa a răspuns (pentru raMLesS):

Ba este

| raMLesS a răspuns (pentru supadeceapa):

Dovada?

| supadeceapa a răspuns (pentru raMLesS):

Are picioare si kurtosi

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

A, da, si au mancare buna.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sunt si ei oameni ca si noi buni, rai, dar sa stii un lucru maghiarii sunt uniti nu ca romanii care sunt un popor de lichele si de prosti.

| AC4S4 a răspuns:

Deci judeci oamenii dupa limba pe care o vorbesc.

| cfrtobias a răspuns:

Unguri is aia din Ungaria, maghiari din
ardeal, si de la Covasna Harghita posibil sa fie tot unguri

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre cei care refuza sa invete romana am o parere proasta.

| Uvox a răspuns:

O parere buna. Ce vrei sa întrebi ca nu se intelege.
Ca tradiții, cultura, politica, obiceiuri culinare sau ce?
Dacă sensul este ce părere avem despre unii unguri iti raspund. Aceeași ca despre unii români, albanezi, chinezi sau marțieni.
Omul, om si pomul, pom.

| Jay1 a răspuns:

Sunt si ei oameni, cu toti gresim vreodată

| IoanaRoman09 a răspuns:

Is niste oameni, ce parerea sa am? Fiecare cu ale lui : )

| venividivici2017 a răspuns:

Atat timp cat ne respectam reciproc, nu vad nimic rau in a fi ungur, roman.Lasand rahatul de politica la o parte, manipularea la care suntem supusi, de ambele tabere, cred ca sunt ok.Am colegi unguri care sunt ok,eu la fel cu ei,nu vad de ce atata rautate. Ceea ce nu imi place, este ca uneori mai intalnesc cate unul din Romania, care vorbeste cu mine in engleza, spunandu-mi ca nu stie limba romana, cu toate ca are 30 si ceva de ani.Atat timp cat locuiesti in acea tara, consider ca trebuie sa te adaptezi, asa cum si eu si altii ca mine ne adaptam in tara in care suntem in momentul de fata.PS:Am avut si un coleg din Cluj,foarte foarte ok, linistit si cu bun simt, care stie si maghiara, stie si romana si care de altfel il vad un exemplu de persoana foarte pozitiv fata de multi romani ce stiu sa barfeasca, sa nu se comporte civilizat si sa faca numai rau!

| Illuminati2016 a răspuns:

Ce parere sa am, sunt si ei oameni la fel ca noi, de ce sa ne fie frica de eihappy

| FruttiFresh300 a răspuns:

Pana să mă mut într-un oraș unde dai de ei peste tot, aveam o părere buna, dar de când aud peste tot moșghioro poșghioro sau ce mama ma-si zic ei acolo, mi-au devenit antipatici rău. Sunt unii foarte nesimțiți care efectiv te sufocă și cum nu-mi place deloc cum sună limba lor îmi vine sa ii înjur de fiecare data când dau de unul. Ca și părere generala mie îmi par niște oameni nesimțiți și nu prea le au cu curățenia.

| Anonimaaaxgar a răspuns:

Una foarte proastă happy

| Eduard_Sorin_1990_zpcN a răspuns:

Sunt minunați, ii iubesc, un neam de hipsteri de flowerpower, frați cu Snoop dog și Beatles

| Illuminati2016 a răspuns (pentru Eduard_Sorin_1990_zpcN):

Beatles broke up

| Eduard_Sorin_1990_zpcN a răspuns (pentru Illuminati2016):

Lenon in my heart