| zuziOoO a întrebat:

Ce parere averi despre cartea mea? http://www.jurnale.ro/Mica_vrajitoare-e30227-158935.html

Răspuns Câştigător
| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Ideea e buna, dar exista unele greseli de ortografie si ai fi putut sa formulezi altfel, intr-un fel...mai binehappy adica puteai sa o descrii la inceput pe kim si daca acolo pe la sfarsit cand emma ii arata puterile si kim zice ca a citit multe despre asta ai fi putut sa scrii la descrierea de la inceput ca este pasionata de magie ca parca a spusprea direct si trebuie sa scrii mai multe detalii...e foartebuna ideea, nu ma intelege gresit, dar aiputea sa formulezi si altfelbig grin
nu te supara, eu vreau doar sa te ajut si sa iti dau sfaturi, nu te critic! :*

1 răspuns:
| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Sa-ti zic drept, ideea e buna, e in voga.Insa felul in care e scrisa lasa de dorit.Tu nu ai introducere pur si simplu.Dai toate informatiile din prima.Trebuie sa le dai pe parcurs, mai detaliate, pe masura ce inaintezi in poveste.Ca sa nu mai zic de greselile de ortografie.Cred ca daca te apuci sa scrii o carte ar trebui sa stii anumite reguli de scriere, nu?
Iar stilul in care ai scris e copilaros, se vede ca nu e facut de cineva cu experienta.In fine, mai incearca...