| Bubble a întrebat:

Ce parere aveti de cei ce beau prea mult? in special fetele?
[http://juliee.wordpress.com/ >- Despre prea multa bautura.:) ]

6 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Felicitari pentru blog, acolo ai aratat adevarata realitate. Bineinteles, ai o repulsie atunci cand vezi un om beat, dar pentru un barbat, parca ar mai exista o conciliere, insa cand vezi o femeie BEATA, iti vine sa borasti.
Fetele (femeile), trebuie sa para finute, delicate, feminine, nu cu sticla de rachiu si vodca in mana (sunt dezgustatoare). + ca exista si repercursiunile (vezi cazurile cand, dintr-o betie, ramane si cu burtica ).

| Ea12345 a răspuns:

Persoanele care beau mult nu sunt usor de admirat, poate chiar deloc, mai ales atunci cand este vorba de o femeie. O femeie betiva este total dezagreata, mai ales atunci cand isi ineaca amarul in bautura, dupa un necaz. Un barbat care,, gusta" putin parca ii,, sta" bine(fara sa incurajez in vreun mod acest lucru).
Totusi, cel mai bine este sa ne gandim si la riscuri, la boli si mai ales la efectele negative pe care alcoolul asupra corpului nostru.

| Frogie a răspuns:

Multi fac asta din curiozitate, apoi isi creeaza anturaje proaste si le este foarte greu sa renunte la "distractiile" cu "prietenii" intr-un club sau bar. Oricare din motive nu este destul de serios pentru a-ti pune sanatatea in pericol.Adoloscentii din ziua de azi nu realizeaza efectele secundare pe care le poate avea alcoolul asupra organsimului; iar cand vor realiza, va fi mult prea tarziu!

| CosteaVlad a răspuns:

O parere cat se poate de proasta. Alcoolul nu face altceva decat sa te traga in jos, atat pe plan social cat si in ceea ce priveste sanatatea.

| CosteaVlad a răspuns:

*Alcoolul consumat in exces / Betiile lungi si dese...

| denisa0906 a răspuns:

Wow fratiuk cei acolo straight face