| lifeistough a întrebat:

Ce parere aveti de fetele care beau bere?

26 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu mi se pare nimic anormal daca beau cu masura. Imaginea unei fete bete e cea care tulbura. E ceva hidos in ochii mei. Sa bei 1-2 beri si sa te ametesti usor nu e mare chestie. Se intampla. Sa nu exagerezi insa. Sa vad ca deja o iei pe 7 carari, ca nu stii ce vorbesti, unde esti, ca incepi sa vomiti si alte chestii. Mai ales sa vad asta la prietena mea. E ceva de neconceput. Mai ales acum cand si eu am cam lasat alcoolul si sunt doar bautor social. O fata care sa fie bautor social nu deranjeaza pe nimeni. Dar cand vezi ca da paharul peste cap si bea mai ceva ca un baiat e ceva urat. Nu imi place imaginea asta.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Şi eu beau bere şi care este problema?
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Eu am mai baut din cand in cand si dupa botez, desi religia in care sunt eu zice ca nu este bine...
Nu cred ca este un pacat sa bei, atata vreme cat faci asta cu masura, indiferent daca esti baiat sau fata. Si imaginea cu oameni beti este la fel de revoltatoare fie ca sunt baieti sau fete.
Si eu m-am imbatat de cateva ori si sunt revoltat de mine insumi... laughing
Serios, betia = curvia, curvind iti dai dracului trupul, afumandu-te iti dai si mintea... thinking

| cristi202 a răspuns:

Sotia mea bea bere, si nu e o tragedie, e o femeie perfect normala. Desigur ca conteaza si cit bea. Ea nu termina un box de bere intr-o zi, bea si ea in limite rezonabile, o sticla de 2 litri pe saptamana.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu ma deranjeaza, atata timp cat nu se expun pe afara cu sticla la gura.

| danielagoldica a răspuns:

Sunt niste betive spurcate!

| RXN a răspuns:

Eu beau din cand in cand cate-o bere bruna pentru simplul motiv ca-mi place.Nu este nicio regula comform careia o femeie n-are voie sa bea, nu inteleg ce-i atata caz ca o femeia mai bea.[Bine, atata timp cat nu merge pe trei carari dupa.]

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca intrec masura am o perere nu prea buna! insa asa 1 bere merge

| Cronki a răspuns:

Fetele care beau bere si mananca carnati se numesc dive! big grin

| psihox a răspuns:

Berea e mai buna decat orice alt alcool.

| claudiea79 a răspuns:

O bere pe caldura asta nu o fii tragedie dar sa nu fie mai mult.bine ca nu bea tarie.de ce nu o intrebi de ce bea? poate are un motiv.asa sa obisnuit sau se bea la ea in familie. poate e stresata cu parintii sau cu facultatea cu serviciu; poate este singura ei placere

| asdfqw a răspuns:

Nu e nimic iesit din comun...parerea mea :d

| Rukhsandra a răspuns:

Foarte feminine si delicatewinking

| Scuturici a răspuns:

Astea nu sunt fete...ar trebui sa fie delicate.(poate exagerez un pic... dar nu sunt fete. Una este cand bei un paharel de pofta da alta e cand bei o sticla de bere.

| BuBuLyNa a răspuns:

Este ceva normal cum baietii beau fetele dc nu?

| Doddel a răspuns:

Ma amuza enorm, uneori stau sa le adun de pe jos laughing

| Alex0194 a răspuns:

Si care-i problema? Sa bea si ele sunt baieti care beau si care nu beau, sunt fete care nu beau, de ce n-ar fi si care beau?

| Alina_8184 a răspuns:

Ca's pe treaba lorsmug

| Zoki a răspuns:

Nu cred ca alea sunt fete

| BEBE_6063 a răspuns:

O parere de impresie, frate asa intrebari asa raspunsuri, ce treaba am eu ce bea lumea?

| alexel a răspuns:

Aceeasi parere ca si despre cele care beau cafea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac pipi des.problema e sa nu cada sub masa.cine stie de ce se mai apuca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele fete sunt baieti de treaba. Cheers

| Helvete a răspuns:

Mi se pare okay. Fiecare poate sa bea ce vrea, indiferent de sex. Adica daca e fata nu are voie sa bea, sau cum? Mi se par total aiurea prejudecatile de genul asta, cum ca "nu e frumos" ca o fata sa faca asta, sau sa fumeze. Fiecare face ce vrea. Parerea mea.

| Shatzie a răspuns:

Una mult mai buna decat parerea pe care o am despre barbatii care beau orice pana cad sub masa.

| dany_3081 a răspuns:

Alcoliste le vine pofta de mancare