| Floreenofficial a întrebat:

Ce parere aveti de parintii care nu isi lasa copiii sa faca un sport sau canto, sau sah sau orice altceva ce copiii lor isi doresc mult sa faca?
Eu de exemplu mi-am dorit sa enorm de mult sa fac handbal dar nu m-au lasat din cauza scolii bla bla chatterbox. Le-am zis ca nu vreau sa ii dezamagesc si sa fac handbal fara performanta...cateva antrenamente pe saptamana, dar nici asa nu e bine. straight face

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Salut. Nu trebuie sa condamnam. Fiecare are dreptul sa judece dupa cum vre si dupa cum i-l duce capul. Dar; Fara sport, eu nu cred ca se poate trai. Indiferent ca faci de performanta, ca faci de amatori, sport esti obligat sa faci. Eu sunt sportiv, iar pe toata lumea indrum spre aceasta cale. Nu stati, faceti sport. Sportul te modeleaza, schimba caracterul. atitudinea, miscarile, mersul etc. Fa ori ce este posibil. dar nu lasa sportul. indiferent, ce sport faci. Bravo tie ca ai de gand sa practici handbalul. Eu sunt instructor de Arte Martiale. Daca te pot ajuta cu ceva? Pa

| Doddel a răspuns:

Pai probabil se gandesc ca daca nu vrei sa faci performanta au spus sa numai dea banii aiurea. si apoi ei mai spun ca nu o sa mai ai grija cu scoala si o sa iei note mici nu o sa mai inveti. si daca te lasa o sa auzi daca iei nu stiu ce nota mica la nu stiu ce materie numai mergi la handbal si asa mai departe.
oricum aiurea

| Doddel a răspuns:

Ma enerveaza genul asta de parinti mai comunisti asa

| Doddel a răspuns:

Chiar e indicat sa-ti lasi copilu sa faca un sport ceva ce il pasioneaza

| ancutsa410 a răspuns:

Poiiii vezi...chiar tu ai zis-o. e greu sa si inveti bine si sa si ai alta "ocupatie"

| Eu.si.atat a răspuns:

Nu mi-as dori sa am asemenea parinti, naspa. Spune-le ca te vei ocupa si de scoala in aceiasi masura ca si inainte si sa te lase macar o saptama, ca sa observe ca nu ti-ai schimbat atitudinea fata de scoala.

| cretz a răspuns:

Mai pe mine m-au lasat, dar asta a fost acum 5-6 ani. Intre timp ajunsesem in clasa a 8 a si am fost oarecum fortata sa renunt pentru ca nu mai aveam timp. De atunci nu am mai fost decat in echipa scolii dar inima mi-a ramas tot la handbal... dar asta e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, eu am facut 2 cursuri anul trecut. Unul de teatru si unul de chitara.Pentru ambele trebuia sa repet si acasa si totusi aveam timp si de scoala.Am avut medie mai buna decat cu un an in urma cand ma ocupam doar de scoala.Deci pentru mine asta e un lucru bun.Ma ajuta.happy

| JusTyNna a răspuns:

Probabil ca le este frica de urmarile acestor cursuri extra'scolare, se gandesc la notele tale care ar putea sa scada din cauza timpului acordat acestor hobby'uri! Incearca sa faci un pact cu ei,"Ma lasati sa fac parte din echipa de handabal in schimbul *******"(********=ce isi doresc ei de la tine)