| mont a întrebat:

Ce parere aveti de prieteniile virtuale? Credeti ca e ceva rau sau ceva bun? Sunt de evitat sau de dorit? De ce credeti asta? Astept mai multe raspunsuri si pareri.

Prin prietenii virtuale ma refer la persoane cu care stai de vorba prin messenger/facebook/sms sau la telefon deseori, iti dai sfaturi, etc. petreci timp virtual, dar fie nu le cunosti personal fie te intalnesti cu ele odata la cateva luni. Deregula aceste prietenii sunt legate chiar pe internet, intre persoane ce nu s-au cunoscut inainte.

Nota: Nu ma refer la iubiri virtuale, ci la prietenii ca amici virtuali intre persoane de accelasi sex sau de sex opus.

Răspuns Câştigător
| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Eu cred ca e ok.Nu ai ce sa pierzihappy sunt oameni care vor sa te ajute sau care sunt de treaba si daca nu sunt langa tine.

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Dacă persoana nu este închisă doar între patru pereți, lângă PC atunci este minunat dacă nu, există niște probleme destul de grave.
Uneori este mai ușor să te exprimi lor deoarece stau cu tine pentru că vor, nu ca ai avea ce foloase de la tine.O privire separată de lumea ta privește mult mai departe problemele tale.

| AnonimAna123 a răspuns:

Cred ca e bine, dar mai bine e sa cunosti persoana tu, nu computer-ul tau... pe net poate fi scris orice... dar realitatea e cea mai buna!