| Anooniiim a întrebat:

Ce parere aveti de retelele de socializare? Eu in mare parte sunt contra, pentru ca am ajuns sa fim " dependenti " de calculatoare, telefoane, de FACEBOOK! Nu mai suntem ca inainte, preferam sa fim in fata calculatorului dand un like la prieteni, vad majoritatea copiilor cu telefoane in mana, nu se mai joaca cum o faceam noi odata, prea putin copii sunt in parcuri jucanduse! Voi sunteti de aceeasi parere cu mine?

4 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Nu. Vremea se schimbă, evoluăm din ce în ce mai mult și ar fi trebuit să ne așteptăm la asta, ideea trebuie acceptată și punct. Nu înțeleg cu ce deranjează atât de mult faptul că unii copii preferă să stea în fața calculatorului în timpul liber, poate pur și simplu copilului respectiv nu-i place afară, nu trebuie condamnat pentru asta - pe de-o parte internetul te poate învăța foarte mult chestii utile, jumătate din cultura mea generală este adunată de pe internet.

Cât despre rețelele de socializare, întotdeauna mi-a plăcut să le frecventez, mi-am legat niște prietenii strânse și am avut ocazia să cunosc acei oameni și dincolo de ecran, ceea ce a fost uimitor.

Depinde de fiecare cum dorește să își folosească internetul, facebook-ul. Unii o fac cum trebuie, alții nu, însă fiecare are viziuni diferite. Ar trebui să încetăm din a mai judeca. În plus, chiar acum ești pe un site de socializare spunând că nu îți place ceea ce se întâmplă în rândul oamenilor acum, pentru că TPU.ro este un site de socializare.

Copiii nu trebuie să stea non-stop pe afară, să se joace, părerea mea că trebuie să facă ce le place în prezent. Dacă vor regreta asta în viitor sau nu, e problema lor. Trebuie învățat din greșeli.

O zi bună!

| sappy a răspuns:

Eu unul sunt indiferent, dar imi place cand vad peste tot oamenii obsedati de asa zisa "socializare", am asa un sentiment superior!

| alinutza0408 a răspuns:

Si totusi iata-te aici, pe un site de socializare.Se spune ca tu trebuie sa fii schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume.

| Adrianaman3 a răspuns:

Nu chiar. Dar cam da.