| Eliut a întrebat:

Ce parere aveti despre animatia " Mary and Max ", relatat dupa o intamplare adevarata? Mie mi s. a parut foarte impresionanta povestea, a fost foarte emotionant cand am vazut. o pe Mary cu bebelusul in spate, si foarte dezamagitor care m. a gasit cu lacrimi, cand a intrat in casa lui M. Horowitz, si a vazut ca a decedat, iar apoi a vazut toate scrisorile care ea i le trimise lui. Cea mai frumoasa, emotionanta, si interesanta animatie dintre orice animatie! happy Sa revenim la intrebare! big grin fara funda, vreau doar o opinie big grin

1 răspuns:
| LgbtGirl a răspuns:

Am vazut si eu filmul si mi-a placut foarte mult. Cred ca pe alocuri m-am regasit. E o poveste care te face sa te gandesti de doua ori la ce se intampla in jurul tau. E vorba despre adevarata valoare a prietenie care. si-a cam schimbat definitia in ultimul timp.
Mie mi-a placut si Persepolis, tot dupa o poveste adevarata dar destul de diferit. Ar trebui sa-l incerci.