| georginika a întrebat:

Ce parere aveti despre delincventa juvenila si despre copii strazii?

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Asta e lume de azi!
Toti oamenii se gandesc numai la ei. Milionarii si miliardarii fac donatii la copii/oamenii sarmani numai ca sa arate cat sunt i de ''buni'' si de ''ingrijorati'' de starea lor, dar de fapt vor doar ca sa-si creeze o reputatie.

Foarte Foarte multa lume e foarte foarte super saraca si nici macar o paine nu-si permit.Asa multa lume isi abandoneaza copii ca sa nu mai aiba si grija lor pe cap.
Copii strazii ii poti vedea peste tot prin Romania, dar nu numai.
Cersitul e singura cale a lor a supravietuirii si singurul lor venit, dar ce e cel mai rau e ca toti acesti copii au un fel de ''lider'' care la sfarsitul fiecarei zile ii pune pe copii sa ii dea toti banii pe care i-au strans, iar sarmanii copii raman fara nimic.

P.S.:Exista si un film in care arata povestea unui mic cersetor care ajunge milionar...se numeste ''Slumdog Millionaire''.

Uite o poza cu niste copii foarte slabi din Africa, acesti copii au niste boli din cauza ca nu au mancat de peste cateva luni...
In Africa si in Asia de S este cea mai mare saracie din Lume!

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Asta e lume! Fiecare e pentru el.
Sper ca te-am ajutat:*

| georginika explică:

*ma scuzati pentru mai sus: copiii

| BloodPrison a răspuns:

N-am cuvinte

| FuckOnCocaine a răspuns:

Bună.
Știu unde vrei să bați și nu, nu toți copiii străzii sunt sau ajung delincvenți. Depinde și de mediul de "acasă".