| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre dieta Dukan? E adevarat ca te ingrasi inapoi dupa ce o termini?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu as recomanda atkins, e adevarat ca daca numai manci carbohidtrati organismul e obligat sa foloseasca grasimea ca energie, te ingrasi daca iar cresti aportul de carbohidtrati,de aia trebuie un stl de viata nu diete,multe proteine si fibre, carne de pui,porc,peste etc si multe fructe,legume nu bogate in calorii/fructoza,zaharul,miere,dulciurii, paine ingrasa, tot ce e facut din faina ingrasa, tot ce e dulce ingrasa, eu am slabit mult dar iar am pus de ce? manc multi carbo iar, m-am ingrasat iar, trebuie sa ai un stil de viata o fiolozofie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dieta Dukan este EFICIENTĂ dacă este urmată/respectată cu stricteţe - vezi detalii la linkul :
http://dietadukan.ro/

Depinde şi ce vârstă ai...

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Oricum, NU recomand această dietă ( decât, eventual, persoanelor peste 25 de ani ) deoarece este foarte STRICTĂ sad
ORICE dietă ( şi mai ales dieta Dukan, care este foarte STRICTĂ ) îţi AFECTEAZĂ dezvoltarea normală a organismului ( dacă ai sub 18-20 de ani )!

Rezultatele DEPIND de modul în care "reacţionează" organismul ( tău ) şi diferă de la persoană la persoană...

| J0B0MAT a răspuns:

Nu am putut sa o tin, dar am tinut altele si normal ca m-am ingrasat la loc daca am continuat apoi sa mananc toate prostiile. Cel mai bine e sa adopti un stil de viata sanatos.Sa renunti sau sa consumi cat mai rar fast -fooduri, sucuri acidulate, snacks-uri si alte dulciuri, mancaruri grase.Ar fi bine sa te apuci si de sport, macar de 2 ori pe saptamana.

| Divy a răspuns:

Dacă eviți mâncarea fast-food și dulciurile.nu te îngrași.

Pentru a slăbi e indicat să bei multă apã, un pahar înainte de masã și asta te va ajuta să mănănci mai puțin.
Cam 2-3 litri pe zi și și fructe în special mere.

Mult succes și Crăciun fericit

| XxRalucax a răspuns:

Am auzit de la o colega ca funcționează dar eu la fiecare dieta ținuta m- am îngrășat dublu iar Martiș asta am fost la nutriționist si mi-a dat un regim hipercaloric am început de miercuri si pana acum am dat jos 4 kg jumătate îți recomand si ție sa mergi la nutriționist dacă vrei sa scazi in greutate