| BloodyAlice a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele cu aparat dentar?
Tata vrea sa imi puna aparat dentar, dar eu nu vreau pentru ca mi-e frica sa nu rada ceilalti de mine.

14 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Deci, tatăl tău vrea să îți facă un bine, dar tu nu vrei asta doar din simplul fapt că este mai importantă părerea celorlalți?
Nimeni nu va râde de tine. Și chiar dacă o fi așa, nu ține cont de părerea unor astfel de persoane.
Îți faci un bine, ar trebui să conteze doar părerea ta.

| Pinck0 a răspuns:

Mie imi plac.Si uaau o sa fie super amuzant.Nu umbla dupa gura lumii, tie sa iti fie bine.Ce conteaza parerea lor? Candva o sa se sature sa judece aiurea. Daca chiar ai nevoie sa nu eziti, e pentru binele tau :*

| ElenaSA a răspuns:

Aparatul dentar poate fi nota ta distinctiva, te face deosebita. Nu este important ca il ai, important este cum il,, porti,,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate, sa nu iti pui, mai bine sa intoarca lumea capu cand deschizi gura ca ai o dantura de mori, decat sa rada lumea de tine ca ai apart dentar. asa sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa-ti zic doar atat: Singura fata careia i-am zis c-o plac purta aparat dentar.
Trage singura concluziile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și e mai bine să nu poți să zâmbești din cauza dinților, nu?
Fu*k logic. -_-

| Voidwithin a răspuns:

Stai un pic vrea tatal tau sa ti-l puna?
Ai fost la stomatolog sa vezi care e treaba?
Daca da atunci trebuia sa precizezi mai sus.
Asa putem sa credem ca so trezit un parinte sa faca pe doctoru.

| Happyjump a răspuns:

Lasa-i pe ceilalti, daca nu-ti pui peste vreo 2 ani o sa te plângi ca ti-e Rușine sa mai deschizi gura, eu nu am vazut pe nimeni sa poarte aparat dentar de distracție, nu au de ce rade, puneti!

| StalkerSoul a răspuns:

Sunt dragute in felul lor.

| Me01 a răspuns:

Buna
Mai bine iti pui aparat dentar acum si peste 2 ani O sa ai o dantura perfecta.
Ți-ar plăcea ca cineva sa spună : uite ce Dinți urâți ai? Cred ca nu. Așa ca asculta-l pe tatăl tau ca îți vrea binele.

| kittykatty20 a răspuns:

Daca iti e frica sa nu rada ceilalti de tine e evident ca si tu esti una dintre persoanele care rad de cei cu defecte. Daca ai nevoie ai nevoie, nu cred ca ti ar paacea ca la 20 de ani cand vrei sa cunosti un tip sa il sperii cu dintii tai. Si daca rad ce? Si eu am avut aparat dentar, si mie mi a fost frica, dar imi era frica pentru ca eu redeam ca o sa doara, nu pentru ca o sa rada toti inapoiatii de mine. Si oricum, nu a durut deloc. Cel putin de la mine din clasa cei mai multi mi-au complimentat aparatul. Da, purtam si ochelari si aparat dentar si niste rahati de oameni radeau de mine, ca arat ca o tocilara si alte prostii, dar nu m a afectat niciodata parerea genului asta de oamen, pentru ca eu stiam ca port ochelari si aparat dentar pentru ca am nevoie, psntru propria mea sanatate. Da, la inceput cand mi am pjs ochelarii imi era frica de ce o sa spuna altii si nu prea i am purtat si am gresit enorm, deoarece acum nu o sa scap niciodata de ei decat prin operatie. Uite ce mi a facut mie parerea altora. Deci e mult mai importanat sanatatea ta decat parerea unor ratati.

| BloodyAlice explică:

Stomatologul a spus ca am nevoie...

| incurcatadetot200424 a răspuns:

Aparatul dentar nu e nimic rusinos! Unele persoane ar vrea sa ilpoarte dor fiindca le plac sau le stau! Aparatul dentar e ca si o pereche de ochelari de vedere, lumea proasta se rade de acestea, iar cea destepta nu. Vei avea ocazia sa afli adevarata fata a unor oamnei + sa iti faci o dantura frumoasa. Pune-ti aparat dentar, Capu' sus!

| GaBiGbi a răspuns:

Te sfatuiesc sa ti-l pui ( apartul dentar ) ca rad acum putin de tine asta e asa is toti... dar sa ai dinti strambi ( sau dinte, pauza, dine, gaura rolling on the floor ) normal ca o sa fac multi misto de tine dar daca pari serioasa si le zici ca nu este amuzant ca este ceva normal o sa vezi ca nu o sa mai rada