| peacygirl15 a întrebat:

Ce parere aveti despre"iubirea' asta? Ne face pe toti sa suferim(mai mult sau mai putin) de la o varsta frageda.Nu-i asa ca si voi ati suferit din cauza ei?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Sincer, nu pot să spun că am suferit din dragoste, din simplul motiv că nu știu ce e aia iubire. Am o problemă cu arătatul sentimentelor, am o problemă cu sentimentele în general.
Totuși, de ce crezi că iubirea te face să suferi? E o prostie să crezi asta! Faptul că te îndrăgostești mereu de persoanele nepotrivite, și nespunându-i individului sentimentele tale, logic că vei suferi, însă acesta nu este un motiv bun să crezi că iubirea e nașpa. Într-un final, toți vom suferi din dragoste. Mereu va exista o persoană ce ne-a frânt inima, acum sau mai târziu.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca oricine,, minim,, o data in viata a suferit din dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Şi în plus, de la o vârstă fragedă, presupunând vreo 12-13 ani, este greu pentru mulţi să aibă măcar habar ce presupune ea, darămite s-o înţeleagă suficient de amănunţit încât să ajungă să sufere din cauza ei.

| Carmen100 a răspuns:

Sigur ca am suferit, toti patim asta, ba ca nu te place, ba ca te supara, ba ca te insala etc. Dar tocmai asta ne invata sa fim mai atenti data viitoare, invatam din greseli.
Gandeste'te ca fara iubire nu ar mai exista nimic happy

| peacygirl15 explică:

Ai mare dreptate