| deea2sabau a întrebat:

Ce parere aveti despre iubirile intre veri de gradul 2?

Oare pentru unii oameni e ce mai dezgustator, sa ai relatie cu varul de gradul II, III sau sa ai o relatie cu un barbat cu 10 de ani mai mare?

E ciudat cum se ghideaza oamenii dupa niste reguli, care nici macar nu exista efectiv.Sunt doar niste idei, niste stereotipuri, niste aberatii. voi ce ziceti? straight face

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Urasc mentalitatea oamenilor care spun,, nu e bine sa. pentru ca e rusine.ce va zice lumea?"
Mi se pare cea mai mare aberatie.
Sunt de acord cu orice fel de relatie(poate fi si de natura homosexuala), hai sa zicem si intre persoane cu grad de rudenie apropiat(dar nu de sange), intre persoane cu diferente uriase de varsta(dar nu pentru banii unuia dintre ei!)
Fiecare are dreptul sa iubeasca si poate face alegeri pentru el, indiferent de ce zice unu sau altu. Dragostea nu are varsta, culoare, inaltime. dragostea e dragoste si punct.

1 răspuns:
| RaduManole a răspuns:

Ai dreptate, nu conteaza varsta, sa ai copii cu o ruda nu prea e sanatos, dar cu una care nu e de sange e oke. happy