| diva1223 a întrebat:

Ce parere aveti despre "Legea atractiei". gandurile devin lucruri.Credeti ca este asa?happy

Răspuns Câştigător
| energiespirituala a răspuns:

Eu cred ca legea atractiei iti poate aduce orice vizualizezi. Pentru cine nu stie despre ce este vorba, Legea atractiei este prezentata in filmul "The secret". Filmul intreg este uploadat pe youtube : http://www.youtube.com/watch?v=e1BR9m0wrl4

3 răspunsuri:
| Miha a răspuns:

De obicei asa se intampla...cand ai ceva in gand si vrei sa faci se intampla, dar daca nu iti doresti atunci nu se intamplawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi legea atractiei o realitate, atunci ar sta buncarele pline cu bani pe la fiecare colt, babele nu ar mai face riduri, sanii s ar mari numi prin concentrare... iar fiecare roman ar avea un elicopter si un cont dxe cate 50 milioane de euro si Udrea si Boc ar fi cinstiti si buni la suflet si nu ar mai fura tara, iar toata baba si analfabetul si telenovistul si entuziasmatii fara motive intemeiate ar duce o viata de vis. Bolnavii nu ar mai ave nevoie de medici si "universul " cu legea atractiei ar face orice tipa sa se marite cu brad pitt si toate vor fi miss univers, cu bani si sani mari si vile cu piscina fara sa mia munceasca< sau daca trebe...sa munceasca, dar putin.
Unde e legea atractiei la americanii optimisti care se confrunta dramatic cu criza, tocmai americanii care spun permanent "totul va fi bin!"?
Unde s/ar ajunge?

Unde mai e si locul Lui Dumnezeu?

Omul nu poate fi un mic dumnezeu individualist cu puteri supranaturale in scop egosit in special...vai si amar ce ar mai fi daca am fi avut asemenea puteri.
sa vad si eu unul care a devenit bogat prin forta gandului!

| krysstynel a răspuns:

Legea atractiei este foarte interesanta, uneori se intampla alteori nu. Dar, eu cred ca trebuie sa fim optimisti. eu am un film care explica legea atractiei, daca vrei pot sa t-il dau. ID meu: krysstynel