| Love2224 a întrebat:

Ce parere aveti despre mutatul la iubit la 16 ani?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt total impotriva, evident!
In primul rand iubitul ala daca este si el minor nu este pe picioarele lui si nu are cu ce sa te intretina, fiind si el tot un copil fara minte si fara bani, casa si nimic altceva.
Daca iubitul ala este un adult, este probabil vreun pedofil sau proxenet care urmareste doar sexul si apoi sa renunte la tine sau sa te vanda altora.
Un copil de 16 ani are nevoie sa invete si sa-ti termine scoala, ca sa aiba o sansa la existenta zilei de maine, ca sexul nu este vital la anisorii astia, dar scoala si dezvoltarea intelectuala este!
Este dovedit stiitific ca un minor nu este capabil sa discearna binele de rau, de aceea este legal in grija si decizia parintilor, pana la 18 ani, cand devine major.
Bine ca minorii sunt inca sub tutela parinteasca si nu pot sa plece de capul lor de acasa!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cea mai proasta idee de la un copil imatur. Iubitul se poate sătura de tine, pe cand parintii sunt parinti.
Oricum nu vei tine cont de aceste pareri.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Esti un copil la 16 ani. Nu vad de ce te-ai muta cu iubitul. Aveti tot timpul din lume sa faceti acest pas. Intai sa va cunoasteti mai bine, sa va preocupati de scoala, sa terminati si liceul si apoi vin lucrurile acestea, mature.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iubirea la 16 ani nu rezistă. După asta urmează mutatul înapoi acasă.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cum îi zicea acelui serial? Totul despre sex...
La voi e invers, totul PENTRU sex.

Mama ta te susține? Dacă "da", vine Masotti, ori unul ca el, care iti va spune că ai o mamă modernă, "open mind" ))

| VoidEternal a răspuns:

O idee proasta.

| Caro34 a răspuns:

La 16 ani? Eu zic sa te mai gandesti! Iti vei da seama mai tarziu ca ai decis gresit! Niciunde nu-i ca acasa la tine!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca inainte de a pune aceasta intrebare trebuia sa iti stergi mucii laughing