| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre mutatul cu iubitul la 18 ani?

Răspuns Câştigător
| jamal000 a răspuns:

Nu vad nicio problema atat timp cat va intelegeti si va puteti intretine.

21 răspunsuri:
| JeTeLove a răspuns:

Este mult prea devreme să te muți cu iubitul tău la vârsta de 18 ani! Ai toată viața înainte, vei avea destul timp că calci, să speli vase, să pregătești de mâncare, să plătești facturi și toate aceste nebunii. Cred că trebuie să te mai relaxezi și tu puțin, profită de timpul liber pe care-l mai ai și de grijile inexistente. O să ai toată viața la dispoziție să te maturizezi odată ce ai început "viața în doi".
Dorința ta arzătoare s-a născut datorită faptului că îl iubești și că îți dorești să îl ai aproape de tine în fiecare secundă. Aici ai găsit o soluție: să vă mutați împreună. Ei bine, este greșit. Vă puteți petrece timpul și să dormiți împreună unul acasă la celălalt de oricâte ori vreți, până vă plictisiți. Până la urmă, unul tot va ceda și va spune "am nevoie de puțin aer". Este o vârstă mult prea fragedă.

| kitty_4887 a răspuns:

Eu fac 20 de ani. locuiesc cu iubitul meu de cand aveam 18 ani in propiul nostru apartament. deci mi se pare ceva normal cat timp aveti unde si cu ce.

| neutrino a răspuns:

Nu exista inca o idee mai putin inspirata decat aceasta.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu este de ajuns sa iubesti ca sa fii impreuna cu iubitul tau.
Va trebuie o stabilitate financiara, un loc in care sa stati singurei.
Iubirea nu tine de foame, iubirea nu plateste intretinera!
E de preferat sa faceti asta abia dupa terminarea studiilor, aveti o stabilita financiara, va cunoasteti mai bine si puteti conta(uneori) si pe ajutorul parintilor!

| Holiday a răspuns:

Singura problema este cea financiara, mai exact daca va puteti intretine, daca iubitul tau are un venit stabil, si daca are o locuinta atunci probabil ca are, sau daca va mutati impreuna la ai lui, si ei va accepta in conditiile date, oricare ar fi ele, nu ar trebui sa existe probleme. Iti poti continua studiile, daca intentionezi asta, si mutata cu iubitul, nu are nici o treaba una cu alta.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mai bine iti bagi un bat in kuur decat sa te muti cu cineva de la 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prea devreme, mai ales daca nu aveti o sursa stabila de venit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nimic ciudat.e ok

| Hakuouki a răspuns:

Eu zic ca va cam grabiti, dar esti majora si nu vei afla cum este decat pe pielea ta, oricum din ce am citit nu il cunosti de ieri de azi, deci exista incredere si sentimente. Sper sa fiti fericiti impreuna si sa va mearga si sa aveti ce manca, dar sa nu renunti la studii.

| NameHarris a răspuns:

Eu personal am o parere buna! iti vei cunoaste iubitul mai bine dar trebuie sa aveti si o sursa de venit si sa-ti continui studilehappy

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Daca mobila e usoara, e ok.

| Ammizzu a răspuns:

O prostie sau o mica fantezie a varstei.

| DaW a răspuns:

Fail total

| Elvira575 a răspuns:

Cam devreme...

| Figgernaggot a răspuns:

Mai ai vreo 8 ani pana atunci? De ce te gandesti asa de departe?laughing

| calarasanu a răspuns:

Daca v-ati casatorit de ce sa nu va mutati. Altfel, concubinajul nu e o idee buna. Plus ca tu iti dai seama ca cineva o sa trebuiasca sa faca curat prin casa la un moment dat, daca nu o sa o chemi saptamanal pe mama ta...

| Byana01 a răspuns:

Buna, nu vad a fi o tragedie dar dupa parerea mea trebuie sa analizezi mai intai daca intr-adevar va iubiti atat de mult si daca esti dispusa sa fii o femeie maritata care va gati, spala, curatenie eventual vine si un bebe si mai e treaba cu banii daca aveti cu ce va intretine. Trebuie sa te gandesti bine inainte nu sa temuti cu el si sa-l inseli sau sa-ti para rau, e alegerea ta, si de aceea trebuie gandita bine tu vei trai cu baiatul respectiv

| sore18 a răspuns (pentru Byana01):

Ne iubim foarte mult, suntem de 4 ani imp, si cat despre bebe nu va veni in viitorul apropiat, multumesc pentru raspuns. :*

| Byana01 a răspuns (pentru sore18):

K atunci ce pot sa spun sa aveti o relatie frumoasa in continuare si cu placere ma bucur ca ai inteles raspunsul meu :*

| sore18 a răspuns (pentru Byana01):

Multumesc :*

| sore18 a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri, si in primul rand cred ca tu mai ai 8 ani pana atunci, si in al doilea rand avem surse de venit.Multumesc celor ce mi-au raspuns fara sa faca misto.