| Pinkvanilla9 a întrebat:

Ce părere aveți despre muzica cu mesaje subliminale(de exemplu sa atragi mai multi bani sau sa arăți mai bine)? Chiar funcționează sau poți păți ceva rau?

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Nu o sa patesti nimic rau atata timp cat pe langa acele mesaje nu exista si altele negative.

Da si nu. Functioneaza intr-o oarecare masura dar depinde si de persoana. Anumite persoane sunt mai usor de influentat, altele nu prea pot sa fie influentate. Exista si videoclipuri cu eliminari de blocaje care pur si simplu iti trimit mesaje precum "Intri mai usor in transa" ca sa zicem asa...

Daca esti sarac si iti amintesti zilnic cat de sarac esti atunci videoclipurile nu o sa te ajute la nimic, o sa se anuleze reciproc.

Chiar daca te uiti la asa ceva, nu uita ca acestea au doar rolul de a ajuta la luarea de actiuni. Atata timp cat nu iei actiuni nimic nu o sa se schimbe.